شرکت رشد ارتباطات هوشمند (راه) rah.ir و سایت خبری تحلیلی rahnews.com

در چه عرصه هایی هوش مصنوعی به هوش انسانی برتری دارد؟
شناخت تصاویر، تشخیص بعضی از بیماری‌ها و پیروزی در بازی‌ها از جمله عرصه‌هایی هستند که در آن کارایی شبکه‌های سلسله اعصاب مصنوعی بر مغز انسان می‌چربد. آلگوریتم‌ها، نرم‌افزارهای هوشمند و روبات‌ها بیش از پیش قادر به انجام کارهایی هستند که تا چندی پیش فقط انسان‌ها توانایی انجام آن‌ها را داشتند.
آیا ماشین‌ها ما را بیکار خواهند کرد؟
اگر ویدیوی سخنرانی دانیل ساسکیند در همایش TED را در وب‌سایت شبکه تماشا کرده باشید، می‌دانید که پاسخ او به این پرسش مثبت است! دانیل ساسکیند، استاد اقتصاد دانشگاه آکسفورد بر این باور است که ماشین‌ها در جنگ با انسان‌ها بر سر شغل در نهایت پیروز خواهند شد. اما او چگونه به این نتیجه به ظاهر نگران‌کننده رسیده است؟
ربات‌ها برنده جنگ تجاری در جهان
در پیش گرفتن سیاست‌هایی نظیر حمایت از تولیدات داخلی، قطعا جهان را به سوی جنگ تجاری سوق می‌دهد که آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به همراه خواهد داشت. برخی از تحلیل‌گران معتقدند، در صورت وقوع جنگ تجاری، رباتیک کردن ۱۰۰ درصدی فرآیند تولید به منظور کاهش هزینه‌ها، تنها راه حل باقی‌مانده برای تولیدکنندگان خواهد بود.
تکنولوژی
اطلاعات دریافتی به هوش مصنوعی منتقل می‌شود تا دریابد شما خواب‌آلود هستید یا خوابیده‌اید.
شرکت ژاپنی هوش مصنوعی را جایگزین ۳۴ نفر از کارکنانش می‌کند
مجمع جهانی اقتصاد گفته که تا سال ۲۰۲۰، روبات‌ها و AI می‌توانند در ۵.۱ میلیون شغل، جایگزین انسان شوند.
آینده صنعت رباتیک
امروزه بیش از یك میلیون ربات خانگی و بیش از ۱.۱ میلیون ربات صنعتی در سراسر جهان وجود دارد. رباتها با دو رویكرد توسعه می­یابند. در رویكرد اول رباتها جهت انجام فعالیتهایی كه نیازمند دقت مضاعف هستند
ارسال فایل به شرکت
اینجا می توانید فایل های نوشتاری, شنیداری و تصویری خود را برای ما راسال کنید.
بارگذاری