شرکت رشد ارتباطات هوشمند (راه) rah.ir و سایت خبری تحلیلی rahnews.com

انقلاب صنعتی چهارم چیست و چگونه بر زندگی ما تاثیر می گذارد؟
یکی از موضوعات جذاب و در عین حال یکی از مهم ­ترین چالش­ های پیش روی کشور بحث انقلاب صنعتی چهارم می ­باشد، انقلابی که بر پایه فناوری دیجیتال استوار است و به لحاظ مقیاس و دامنه پیچیدگی بسیار متفاوت­تر از آن چیزی­ست که بشریت به واسطه انقلاب­ های صنعتی پیشین تجربه کرده است.
تست یک نرم افزار از چه اصولی پیروی می کند؟
طراحی نرم‌افزار بدون رعایت اصول مهندسی نرم‌افزار همانند ساخت خانه بدون نقشه استاندارد و مهندسی شده است! متاسفانه در بسیاری از شرکت‌های تولید کننده نرم‌افزار جهت تولید محصولات نرم‌افزاری اصول مهندسی را رعایت نمی‌کنند ویا تعدادی از مراحل مخصوصا مرحله تست را از چرخه تولید نرم‌افزار خارج می‌کنند. این امر باعث کاهش قیمت تولیدی نرم‌افزار می‌شود اما هزینه پشتیبانی و نگهداری آن را چندین برابر می‌کند. چراکه بسیاری از ایرادهای برنامه در مرحله تست برطرف نمی‌شوند.
با مشهورترین بانک‌های دیجیتال جهان و خدمات آن‌ها آشنا شوید
بانک‌های دیجیتالی که در شهرهای مختلف دنیا شکل گرفته‌اند را بررسی کنید و ببینید که چگونه این پیشگامان با تعریف نسل جدیدی از مصرف‌کنندگان تلفن همراه در حال تعریف مجدد صنعت بانکی هستند.
آیا نرم‌افزار بانک‌ها را خواهد خورد یا قبلاً خورده است؟
اولین بار که جمله Software is eating the world را شنیدم واقعاً معنی آن را درک نکردم، ولی پس از چند سال و زمانی که با شرکت‌های بزرگ مثل بانک‌ها، همکاری داشتم معنی دقیق آن را فهمیدم. نرم‌افزار دنیا را می‌خورد، یا به معنی دیگر همه شرکت‌ها، شرکت‌های نرم‌افزاری خواهند شد.
مدیران محصول برای دنیای دیجیتال
مدیر محصول امروزی تحت تاثیر تغییرات تکنولوژی، متدولوژی‌های توسعه و روش‌های خرید مصرف‌کنندگان، باید تقریبا یک مدیرعامل کوچک باشد. این تغییرات در کنار هم دلیلی محکم هستند برای حضور یک مدیر محصول که بیشتر به فعالیت خارجی تمایل دارد و زمان کمتری را صرف نظارت بر اجرای مهندسی روزانه می‌کند و البته همچنان فرماندهی عملیات مهندسی را برعهده دارد.
نگرانی‌های هنری کیسینجر دربارۀ هوش مصنوعی
سه سال پیش، در کنفرانسی در باب مسائل مشترک امریکا و اروپا، موضوع هوش مصنوعی در دستور کار قرار گرفت. نزدیک بود بی‌خیال آن جلسه شوم، چون جزو دغدغه‌های معمول من نبود، اما شروع سخنرانی مرا روی صندلی‌ام نگه داشت.
امضاء دیجیتال چیست و چگونه یک امضاء دیجیتال بسازیم؟
در دنیای واقعی وقتی فردی سندی را امضا می‌کند، پای آن امضا می‌زند. وقتی چکی را صادر می‌کند پای آن امضا می‌زند تا به آن رسمیت ببخشد از سوی دیگر در دعاوی حقوقی نیز قابل پیگیری است، ولی در دنیای دیجیتال هم اسناد زیادی رد و بدل می‌شود، برای اعتبار بخشیدن به آن باید چه کرد؟ مدت‌ها است که برای اعتبار بخشیدن به اسناد الکترونیکی نام امضای دیجیتالی را می‌شنویم.
چگونه یک برنامه نویس حرفه ای شویم؟
تقریباً سه ساله که برنامه نویسی میکنم درواقع از سال دوم دانشگاه. شاید خیلی از نوجوان ها و جوان هایی باشن که میخوان در آینده توی این حرفه مشغول بشن و هزاران هزار سوال داشته باشن که شاید توی این پست و ده فرمان بشه یکم به این مشتاقان کد راهنمایی کرد.
تحليل SWOT به زبان ساده و كاربردی، يافتن فرصت هاي جديد و از بين بردن تهديدها
تحليلSWOT يك تكنيك كاربرديست براي فهميدن نقاط قوت(strengths)، نقاط ضعف(weaknesses) و شناسايي فرصت هاي پيش رو(opportunities) و تهديدهايي(threats) كه با آن مواجه مي شويم.
مسابقه بزرگ امارات برای برنامه نویسان (The one million arab coders )
در این طرح قرار است که یک میلیون جوان عرب بطور کاملا رایگان برنامه نویسی و کد نویسی را فراگیرند.
صفحه  از ۲
ارسال فایل به شرکت
اینجا می توانید فایل های نوشتاری, شنیداری و تصویری خود را برای ما راسال کنید.
بارگذاری