لغو دریافت پیامک خدمات ارزش افزوده در اپراتورها تغییر کرده و روش یکسان برای همه اپراتورها در نظر گرفته شده است. معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن بیان این مطلب، روش جدید و یکنواخت لغو پیامک ارزش افزوده را اعلام کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 30

معاون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: «با توجه به افزایش خدمات ارزش افزوده پیامکی در بخش‌های مختلف و نارضایتی اعلام شده از سوری مردم به رگولاتوری، به منظور حفظ حقوق مشترکان با دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، روش‌های ارائه این خدمات از سوی اپراتورها تغییر کرده است.»

صادق عباسی شاهکوه گفت: «از این پس روش فعالسازی و غیر فعال کردن خدمات پیامکی از سوی همه اپراتورهای موبایل یکسان شده و مشترکان تلفن همراه با استفاده از سامانه‌ی پیامکی ۸۰۰ یا شماره‌گیری #۸۰۰* می‌توانند از انواع خدمات ارزش افزوده فعال روی سیم‌کارت خود و روش غیرفعالسازی آنها آگاه شوند.»

به گفته معاون رگولاتوری، مشترکان تلفن همراه در صورت تمایل نداشتن به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار می‌توانند این خدمات را غیرفعال کنند. البته از این به بعد در صورت فعالسازی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی از سوی مشترکان، اپراتور باید در تمامی پیامک‌های ارسالی، هزینه خدمات و نحوه غیرفعالسازی را به مشترک اعلام کند.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیح داد: «خدمات ارزش افزوده و محتوایی پیامکی باید فقط میان ساعات ۹ صبح تا ۹ شب (۹ تا ۲۱) برای مشترکان ارسال شود. در صورت درخواست مشترک برای غیرفعالسازی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی، این خدمات باید حداکثر تا ۲۴ ساعت قطع شود. قطع سرویس شامل پیامک‌های تبلیغاتی خود اپراتورها نیز می‌شود و در صورت درخواست مشترک برای غیرفعال‌کردن خدمات ارزش افزوده محتوای پیامکی، خدمات پیامکی مبنتی بر تراکنش شامل خدمات تراکنش بانکی، خریدهای الکترونیکی و دیگر خدمات این دسته همچنان برای مشترکان فعال خواهد بود.»

بدین ترتیب مشترکان از این پس برای غیر فعال کردن یا لغو پیامک‌های ارزش افزوده تنها از طریق سامانه پیامکی ۸۰۰ یا سامانه #۸۰۰* را شماره‌گیری کنند.

زومیت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :