آنچه را به طور معمول انجام می دادید ، انجام دهید. اگر شما در ارایه مطالب و مکالمه های معمولی خود از حرکات بدن استفاده می کنید، پس از این حرکات باز هم استفاده کنید. اگر در مکالمات خود از حرکات دست کمی استفاده می کنید ،پس همین کار را در فهماندن و ارایه مطالب انجام دهید.خودتان باشید.
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۸ - ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 02
ده نکته در مورد آنچه با دستان خود انجام دهید
1 - آنچه را به طور معمول انجام می دادید ، انجام دهید.
اگر شما در ارایه مطالب و مکالمه های معمولی خود از حرکات بدن استفاده می کنید، پس از این حرکات باز هم استفاده کنید. اگر در مکالمات خود از حرکات دست کمی استفاده می کنید ،پس همین کار را در فهماندن و ارایه مطالب انجام دهید.خودتان باشید.

 2 - سعی نکنید که دستان خود را سفت و محکم نگه دارید
اگر در حال صحبت با تلفن هستید ، سخنرانی می کنید و یا در حال مکالمه هستید ،سعی نکنید که دستان خود را ثابت نگه دارید.
حرکت دستان و بازوان ،معمولا شما را به آهنگ و وزن صحبت هایتان پیوند می دهد. اگر شما به طور ناگهانی بخواهید دستان خود را از حرکت باز دارید، باید بر سخنان خود تاکید بیشتری داشته باشید و صدای شما یکنواخت خواهد شد.

 3-  از حرکات جزئی بپرهیزید.
حرکات کوچک دست ، تیک زدن ، بازی کردن با انگشتان و خودکار ، اطرافیان را عصبانی می کند.آنها این طور تصور می کنند که شما عصبانی هستید و یا علاقه ای به موضوع ندارید.

4 - حرکات دست خود را در تلویزیون کم کنید.
زمانی که در تلویزیون و یا در فیلمی از کنفرانس ظاهر می شوید، حرکات کوچک دستان شما ، برای مخاطبین ، بزرگتر به نظر می رسند. بنابر این حرکات دست خود را کنترل کنید.

5- از حرکات باز دست  هنگام  ارایه مطلب استفاده کنید.
باز کردن گسترده دستان به نحوی که قفسه سینه کامل باز  شود. (به عنوان مثال کشیدن دستان به طرفین) معمولاً از نگاه حاضران بسیار عالی به نظر می رسد. یک رهنمود کلی این است که  می توانید برای مخاطبان بیشتر  و تالار های بزرگتر ، از حرکات دست بازتری استفاده کنید.

6- بگذارید دستانتان در کنارتان قرار گیرند.
یک جواب ساده به این سوال "دستانم کجا باید باشند؟ این است "در کنار شما". در این حالت می توانید دستان خود را به راحتی تکان دهید. برای مثال ، اگر دستانتان را پشت خود قفل کنید، برای اشاره کردن و تکان دادن دست خود مجبورید که آنها را از هم باز کنید، آنها را به کنارتان حرکت دهید ، سپس به جلو حرکت دهید. (به ندرت در موقعیت های با شکوه این اتفاق پیش خواهد افتاد.)

7 - تمام دست خود را برای دست دادن تقدیم کنید.
به طورکلی ، در دست دادن ، بهتر است تمام دست به کارگرفته شود.این بدین معنی است که زمانی که با کسی دست می دهید از تمام فضای بین شصت و انگشت اول استفاده کنید. انگشت شصت خود را روی انگشت شصت طرف مقابلتان خم کنید و فقط کمی فشار دهید. در غیر این صورت ممکن است اثر بدی برروی مخاطب بگذارید. نسبت به فرهنگ و مذاهب مختلف آگاه و حساس باشید. این موضوع کل مطلب را در بر می گیرد.

8-  از دستان خود برای تقویت نکات کلیدی استفاده کنید.
وقتی که درحال بیان یک نکته کلیدی هستید، می توانید از دستان خود جهت تاکیید بر آن نکته استفاده کنید. برای مثال ، اگر سه مرحله برای ارایه دارید ، می توانید از انگشتان خود برای شمارش استفاده کنید، اگر می خواهید شخصی قد بلند را توصیف کنید، می توانید از حرکات دست و بازوان خود در کنار خود استفاده کنید، اگر می خواهید توضیح دهید که "این اتفاق نباید می افتاد " می توانید آن لغت را با حرکت قوی دست خود ، تقویت کنید.

9- دستان خود را فراموش کنید- به جای آن روی مخاطبان متمرکز شوید.
آیا می دانید که برای حل مشکلات خود با دیگران و یا درمورد چیزی که هیجانی  می شوید ،  با دستان خود چه کار می کنید؟ احتمالا نه!!!
شما می توانید روی دستانتان تمرکز کنید . ولی چنانچه بر روی طرف مقابل تمرکز کنید  دستان شما می دانند چگونه با  داد و بیداد شما بالا و پایین بروند .
مشابه این در ارایه دادن مطالب نیز رخ می دهد. اگر شما در رابطه با دستان خود خیلی نگرانید، شما شایدتمرکز خود را بر مخاطبان از دست بدهید. به جای آن توجه خود را بر روی مخاطبین بگذارید و اجازه دهید دستانتان خودشان از خود مراقبت کنند.

10 - آداب معاشرت و دست دادن را  رعایت نمایید.
آداب سلام و دست دادن بسیار مهم و اثر گذارند. خیلی از افراد با نحوه دست دادن شما ، در مورد  شما قضاوت خواهند نمود  . 

برچسب: مجری گری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :